Konstrukční řešení našich systémů

Chystáte se vytvořit terasu se zasklením (zimní zahradu) nebo zcela novou místnost, kterou budete moci obývat celoročně? V případě jakýchkoliv otázek a potřeb nás neváhejte kontaktovat. Máme dostupná řešení pro každého a poradíme vám, která varianta je pro vás nejlépe vyhovující. Zde je malá nápověda rozdělená do tři+ variant s výplněmi a krytinou které se nám za řadu let osvědčili nejvíce. Naše portfolio průběžně rozšiřujeme, snažíme se tak co nejvíc přiblížit potřebám zákazníka a konstrukčním možnostem.

Vše vyrobeno v Československu.

Technické informace a varianty

PHS „Classic“

Cenově dostupná varianta

Náš základní systém z pevných vysoce kvalitních dutých profilů z hliníkové slitiny. Perfektní pro zasklívání ploch všech velikostí. Profily jsou osazeny mohérovým těsněním a teflonovým pojezdem s nerezovými ložisky. Skla osazujeme do izolační gumy, ne tmelu. Posuvný díl může mít rozměr 1400 mm na šířku a 2700 mm na výšku a lze ho jednoduše vyjmout. Tloušťka výplně je 4, 5, 6 nebo 8 mm.

PHS „Classic Plus“

Zlatá střední cesta

Systém „Classic Plus“ je oblíbenou zlatou střední cestou díky své variabilitě a také ceně. Vychází ze systému „Classic“, díky rozšiřujícím hliníkovým profilům ho ale můžeme osadit izolačními dvojskly o šířce až 18 mm. Prostory tak můžete vytápět a využívat celoročně.

PHS „Ultra+“

Pro náročné

Luxusní zasklívací systém pro náročné. Tzv. hutný systém dvojskel 24 mm nebo trojskel 34-55 mm s přerušeným tepelným mostem (PTM) zaručuje celoroční využitelnost pro bydlení. Systém „Ultra“ lze lakovat podle vzorníku RAL včetně designů imitace dřeva, antibakteriálních úprav nebo vícebarevného provedení. Možnost rámů i bez PTM.

Konstrukce a střešní konstrukce

Každá námi vyrobená hliníková konstrukce je unikátní, dělaná na míru pro vaši potřebu. Pro jejich výrobu používáme jen nejlepší materiály hliníkových slitin těch nejvyšších jakostí a proto si zaslouží i nejlepší krytinu, kterou dodáváme v podobě od bezpečnostních nebo izolačních skel až po velmi oblíbené komůrkové polykarbonátové desky Makrolon. Součástí střešních konstrukcí jsou i důmyslně řešené okapové systémy. Pro perfektní sladění odstínu vše lakujeme do škály RAL.

Stínící technika zimních
zahrad a pergol

Pro efektivní využití zahrady a pergoly je vhodné doplnit je odpovídající stínící technikou. Montujeme jak horizontální zastínění – markýzy, tak vertikální stínidla v podobě rolet, roletek nebo žaluzií. Vše je kompatibilní se zbytkem našeho sortimentu.

Není sklo jako sklo. Jaké materiály používáme?

Float

Vysoce jakostní čiré sklo, základní typ používaný ve výrobě. Povrch skla je dokonale plochý, skvěle průhledný, odolný proti působení vody a dalším atmosférickým vlivům. Nejčastěji používaná tloušťka je 4, 5 a 6 mm, dá se kombinovat ve vícesklech (18-24mm) anebo jako tvrzené - kalené (ESG).

Stopsol

Monolitické sklo s pyrolyticky nanesenou transparentní vrstvou kovových prvků, tzv. polopropustné zrcadlo. Je vysoce reflexní bez podsvícení, s podsvícením průhledné. Poskytuje tak skvělou protisluneční ochranu a také dostatečné soukromí. Námi používané tloušťky spolu s kombinací ve vícesklech jsou totožné se sklem Float, které se skvěle doplňují.

Ornamentové a mléčné sklo

Ploché, jednostranně vzorované sklo, nejčastěji užívané v interiéru jako dělící příčky pro svou průsvitnost a nízkou průhlednost. Hodí se ke klasickému i modernímu stylu, je vhodné pro gravírování i pískování všemožných motivů.

Connex®

Bezpečnostní vrstvené sklo (VSG) se vyrábí plošným spojením několika vrstev čirého, barevného nebo reflexního skla s jednou i více vrstvami polyvinylbutyralové fólie. Je pevné a při případném nárazu sníží nebo vyloučí zranění osob a materiálu v okolí. VSG se stalo námi oblíbeným jako krytina střešních konstrukcí nejčastěji ve formátu (44.2) 8,76mm.

Makrolon®

Polykarbonátová deska vysoké světelné propustnosti, výborné tepelné izolace a odolnosti proti povětrnostním vlivům. Desky se vyrábějí s koextrudovanou MULTI UV ochrannou vrstvou pro ještě lepší ochranu proti venkovnímu počasí. Výborně slouží jako kombinace v příčkách nebo PHS systému (10mm) a hlavně střešní krytina konstrukcí (16-24mm) Barva – Čirá (průsvitná, průhledná), Bronz (hnědá, kouřová) Opál (mléčná).

Plexiglas

Polymetylmetakrylát, zkráceně PMMA, hovorově plexisklo, se používá jako náhrada skla. Výhodou je nižší cena, možnost ohýbání, lepení i odolnost vůči nárazům. Vyrábí se v různých barevných kombinacích pro co nejstylovější výsledek.

Cetris desky

Cementotřísková deska CETRIS® se pro vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům, mechanickému porušení a zejména splnění limitu protipožární ochrany používá jako výplň zábradlí, schodišť, balkónů, teras, lodžií a dalších ploch.